FUSION WEB

Ford Fusion T5 od MRT

trocha iný Fusion ...

Jedno z áut, ktoré boli odhalené na unikátnej prehliadke automobilov zvanej SEMA Auto Show, bol práve Ford Fusion T5. Pod tuningový „skalpel“ si ho vzala rakúska firma MRT. Označenie T5 je pre mnohých zvláštne, ale je to v podstate jednoduché. „T“, pretože vo Fusione sa nachádza Turbo. No a „5“, pretože má 5-rýchlostnú automatickú prevodovku. Aj turbo aj prevodovka boli implantované firmou MRT. Automobil Ford Fusion už v základe vyzerá celkom slušne. Je veľmi priestorový a zároveň stabilný na ceste, ako hovorí aj prezident MRT Scott Hoag. Inžinieri v MRT chceli preto zachovať DNA sériového auta. Chceli auto vystužiť a zlepšiť jeho atribúty, aby budilo dojem akého si „rýchlika“.
Firma MRT zmenila tento obľúbený americký sedan na unikátny stroj. Aby spôsobili burácanie pod kapotou Fusionu, nainštalovali Turbo od firmy Garret do nového 3,0 V6 motora s pohonom všetkých štyroch kolies. T5 vyzerá skvele vďaka jeho bodykitu. Kapota bola vyrobená u MRT, ale nárazníky a podbehy od firmy 3d Carbon body kit. Toto bol spôsob, ako MRT vyhlásili vojnu BMW. „Hra sa začína a my to vyhráme,“ hovorí Hoag. Páni v MRT chceli nechať interiér na pokoji. Interiér Fusionu je nádherný a pohodlný. Je veľmi dobre uložený a z pekného materiálu. Stačí už len nainštalovať pár dôležitých technologických pomôcok. Ako prvá pribudla dotyková 8,5 palcová obrazovka, ktorá umožňuje mobilné internetové pripojenie, technológiu Bluetooth, navigačný systém a DVD systém. Všetky z týchto technológií umocňujú zážitok z jazdy. Sériová zostala aj stereo zostava, ale pribudli dva zosilňovače od firmy Rockford Fosgate a osem reproduktorov. Pre mohutnejšie basy bol zabudovaný aj jeden subwoofer. Táto zostava zaplavuje celý interiér kvalitnou hudbou. Hoag hovorí, že Fusion T5 určite vzbudí záujem u zákazníkov.
Cieľom firmy MRT je dostatť sa do povedomia ako silný konkurent značky BMW. Zamerali sa vekovú skupinu medzi 30 a 40 rokov. Čiže na ľudí, ktorí si poväčšine také BMW nemôžu dovoliť, ale chcú dosiahnuť pocitu, že majú výkonné a zároveň luxusné auto. Toto všetko dodáva práve Ford Fusion T5.

Mini-fotogaléria auta znac(ky Ford Fusion T5 upravené firmou MRT::