Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Volant a posilovač řízení.
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
majlou.x

Založený: 08 marec 2008

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2008 6:38 pm    Predmet: Volant a posilovač řízení. Odpovedať s citátom

Ahoj nevím jestli to tak má být tak se ptám.
Když stojím na místě a mám nastartovanej motor,zařazenej neutral a dám volant na plnej rejd buď do leva nebo do prava tak mi jde od předku auta(asi od kol) podivnej zvuk jak kdyby tan něco vrnělo....
To je asi posilovač řízení,je to normální??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pirat

Založený: 26 júl 2007

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2008 9:09 pm    Predmet: Re: Volant a posilovač řízení. Odpovedať s citátom

majlou.x napísal:
Ahoj nevím jestli to tak má být tak se ptám.
Když stojím na místě a mám nastartovanej motor,zařazenej neutral a dám volant na plnej rejd buď do leva nebo do prava tak mi jde od předku auta(asi od kol) podivnej zvuk jak kdyby tan něco vrnělo....
To je asi posilovač řízení,je to normální??
Ano su to servomotory, ak tocis volantom pomahaju ti tahat. Ak vytocis volant uplne snazia sa ako ty tahat a tahat a tahat a kedze sa uz dalej neda tak to huci Smile
bias

Založený: 29 september 2007

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2008 10:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlas. Robilo mi to na všetkých autách s posilovačom riadenia. Škoda, Hyundai, Ford, Opel. Netráp sa s tým, je to vlastnosť posilovača riadenia, že pri max. natočení kolies vrčí.
majlou.x

Založený: 08 marec 2008

PríspevokZaslal: Po september 15, 2008 10:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky,ulevilo se mi.
Návrat hore
MyTB

Založený: 23 marec 2008

PríspevokZaslal: Po september 15, 2008 11:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Precti si jeste diskuzi "Hucanie pri toceni volantom" (Tema: Podvozek, brzdy, kolesa, pneumatiky). Je tam pokec uplne na to stejne tema Smile
Návrat hore
duves

Založený: 05 február 2008

PríspevokZaslal: Ut október 16, 2012 11:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bias napísal:
Súhlas. Robilo mi to na všetkých autách s posilovačom riadenia. Škoda, Hyundai, Ford, Opel. Netráp sa s tým, je to vlastnosť posilovača riadenia, že pri max. natočení kolies vrčí.

Dnes som bol v servise, s inym problemom. Ale volal mi servisak, že mi asi odišlo čerpadlo na posilovači. Už vyše roka pozorujem silnejšie vrčania a horšie otačanie.
Vraj cena 240€ za čerpadlo + 60€ praca. Skusim vrakovište Trebatice. Už ste to niekto menili vo vlastnej réžii?

Kurva ja mam pech na auto: Bezpečnostny pas, teraz posilovač.
duves

PríspevokZaslal: Ut október 16, 2012 11:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Indikacia možnych problemov:
http://www.pstservice.sk/support

Schemy a fotografie:
http://www.autorubik.sk/technika/riadenie-a-druhy-posilnovacov-riadenia-osobneho-automobilu/
duves

PríspevokZaslal: Ut október 16, 2012 11:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Síce peugeot diskusia, ale vraj je to celkom lahke, ta vymena
http://www.peugeot-club.com/forum/viewthread.php?tid=88482
duves

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 8:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vymene, mam fotografie, niečo o tom napíšem. Dneska sme však boli v Trebaticiach u p.Marka čo ma vrakovisko Ford opäť. Tu víkendujem:
http://mapy.hiking.sk/?x=17.68752&y=48.65153
Trebatice sú kusok. Napíšem zajtra podvečer z domu viac.
duves

PríspevokZaslal: Ne október 28, 2012 6:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže kratky fotoreport
vlavo pôvodne servo čerpadlo a vpravo z vrakovišťa z Trebatíc

Auto išlo nad jamu, zaťovi do garaže (byva vid hore link).
Lenže, vznikli problemy, čerpadlo z Trebatíc malo omnoho väčší tanier remenice na oske čerpadla Takže opäť návšteva vrakovišta (p.Marko 0905 482319). A poviem rovno, že nemal ine. No jedno mi to nebolo.
Rolling Eyes
Ešte chcem pripomenuť, že mal som 2 pomocníkov, hobbikov, garažovych opravarov (zaťa a jeho kamarata). Zatial čo zať zhanal velky stahovak, podarilo sa nam stiahnuť velku remenicu z doneseneho čerpadla s takym maličkym stahovakom s 3 ramenami a vsunuli sme ich cez tie otvory v remenici (remenica na pôvodnom čerpadle nema otvory).

Maly stahovak však nefungoval na malu remenicu na pokazenom čerpadle. Až zať doniesol toto

Ešte nejake fotografie
pôvodne čerpadlo - foto z jamy zo spodu

foto zhora z kapoty (vidno platovu nadrž na chladiacu kvapalinu)

foto zhora z kapoty po výmene

Vobec nerozumiem, prečo moje čerpadlo je cele hdrzavé. Ešte skúsim popozerat nejaku firmu na repasaže a skusim ho dať opraviť. Neviem čo presne mu je, ale nerobí taky tlak, ako má. Volant išiel omnoho ťažšie, hlavne na nizkych otačkach, pri parkovaní a pod. Mal som to tak asi rok. Jazdiť sa dalo. Zvykol som si. Ale hned ako sme naliali kvapalinu do systemu, tak to bol sakramentsky rozdiel. Par krat pri zapnutom motore točenie volantom z jedneho kraja po druhy. Zať dolieval a druhy pomocnik v jame pozeral, čo to niekde netečie. Najviac prace bolo neuverite, trafiť s trubkou (s holendrom) do tela čerpadla - vid foto
https://picasaweb.google.com/111073956675422283453/ServoFordFusion#5804405445257564850 (tadial vychadza natlakovana kvapalina)
Darmo to tam davate, ak je to vyosene, nejde to.

Naposledy upravil duves dňa Ut október 30, 2012 6:56 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ivašek a spol.

Založený: 29 marec 2008

PríspevokZaslal: Ne október 28, 2012 8:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čumím teda, že se do takových věcí pouštíš Shocked

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Liboro

Založený: 16 september 2008

PríspevokZaslal: Po október 29, 2012 12:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivašku, však skoro nič na tom nerobil náročné, akurát časovo náročné to bolo Smile Ale chválim, že niekto, kto si dokáže urobiť veci doma a hlavne má odvahu sa do toho pustiť, klobúk dole Smile Tiež sa tak snažím.Lebo je kopec ľudí čo by to aj urobilo ale radšej to dajú do servisu.
duves

PríspevokZaslal: Po október 29, 2012 8:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsim najst nejaku firmu na repasaž a dať to zrepasovať do rezervy.
Inak, otačanie osky na mojom pôvodnom ide ztuha. No neviem, či tam je problem, prečo to robí slabší tlak do sústavy.
duves

PríspevokZaslal: Po október 29, 2012 7:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Liboro napísal:
Ivašku, však skoro nič na tom nerobil náročné, akurát časovo náročné to bolo Smile Ale chválim, že niekto, kto si dokáže urobiť veci doma a hlavne má odvahu sa do toho pustiť, klobúk dole Smile Tiež sa tak snažím.Lebo je kopec ľudí čo by to aj urobilo ale radšej to dajú do servisu.

No vieš, ale značkovy ford servis minimalne 300€. A to je fakt prkotina.

Inak, aspon som videl technicky stav rozvodoveho remena. Zatial je v pohode.
hanýsek starší

Založený: 29 november 2009

PríspevokZaslal: Po október 29, 2012 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

https://picasaweb.google.com/111073956675422283453/ServoFordFusion#5804396003076043346

https://picasaweb.google.com/111073956675422283453/ServoFordFusion#5804395945870687618

https://picasaweb.google.com/111073956675422283453/ServoFordFusion#5804396487615787122

To Duves:
Ani jeden z výše uvedených odkazů nejde "otvorit".
Hlásí, že Litujeme, ale stránka nebyla nalezena!!!
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

Prejdi na: