Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Nevypína ventilátor chladenia

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ado

Založený: 12 august 2007

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 6:18 pm    Predmet: Nevypína ventilátor chladenia Odpovedať s citátom

Ahojte, mali ste niekto problém s tým, že vám nevypol ventilátor chladenia? Mne sa to stalo včera, ventilátor bežal po vypnutí motora na plné otáčky až kým mi úplne nevybil batériu. Motor nebol prehriaty a nemám automatickú klimatizáciu. Neviete kde je problém? "Meniči" vo forde mi poradili vymeniť celú saharu (533,- eur + montáž).
Dočasne som to vyriešil tak, že som ventilátor odpojil nakoľko sú vonkajšie teploty ešte nízke.
SEKYC

Založený: 07 máj 2011

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 6:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se tohle stalo hned první léto co jsem fufíka koupil-přijel jsem do garáže a zapla se sahara normálně jsem chcípnul motor a větrák běžel dále, tak jsem to sledoval a po cca.5minutách stále-po 10minnutách jsem taky uvažoval že odpojím větrák ale pak mě napadlo že nastartuju,tak jsem nastartoval a po asi 10-15 vteřinách sám vypnul,tak od tý doby si pamatuji že když se zapne větrák tak auto nechcípat a počkat až se vypne sám a pak ho teprve chcípnout funguje mi to doposud bez problému.
duves

Založený: 05 február 2008

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 11:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to sú šialene ceny, skus niekde popozerat fora, aj nefordacke v čom može byť problem
SEKYC

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 6:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádný problém,připoj ventilátor pokud se hned rozběhne nastartuj a nech běžet motor a určitě do minuty se větrák vypne sám a na příště si pamatovat že pokud se ti zapne větrák tak nevypínat motor dokud se větrák sám nevypne,myslím že to je tím když auto chcípneš s rozběhnutým větrákem tak se přeruší napájení toho spínacího termočidla ale do větráku ten proud jde stále.
hanýsek starší

Založený: 29 november 2009

PríspevokZaslal: Pi marec 10, 2017 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To SEKYC:
Díky za docela dobrý návod, ale mne zatím nic takového nepostihlo. Smile
Ale nechápu to popisované zapínání ventilátoru. Shocked
Pokud v parném létě nezapnu klimu, nikdy jsem ani při popojíždění v koloně v rozpáleném městě nezažil, že by se mi ventilátor na FoFíkovi zapnul. Mám ho od 10/2009, jednou jsme to tady někde na fóru probírali. Jako odpověď jsem od dalších a starších majitelů dostal vysvětlení, že Fusion a lépe původní motor Zetek má velmi dobře udělané chlazení, takže ventilátor v podstatě člověk neuslyší. Máme v rodině Fusiony dva, u syna je ta samá zkušenost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SEKYC

PríspevokZaslal: Pi marec 10, 2017 9:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak je to divný že v březnu se mu sepnul větrák,já jsem mu jen popsal jak jsem to měl já ale to bylo v srpnu a skoro 40 stupnů tepla po hodině jízdy na dálnici cca140km/h, co se týká toho spínání tak stačí vyjet na D1 nebo D3,D4 v létě chytnout pořádnou kolonu tak hodinku popojížka na parným slunci a neboj větrák několikrát uslyšíš Laughing ,to nechci ale říkat že fofu nějak hůř chladí to nééé.
ado

Založený: 12 august 2007

PríspevokZaslal: St marec 15, 2017 5:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém vyriešený: na chybe bolo relé ventilátora chladenia (diagnostika vo forde 35,- eur), cena relé vo forde 50,24 eur (ja som kúpil použitý za 5,- eur - www.forddiely.sk) Laughing

Fotka toho nezbedníka:
http://imgWorld.cz/59772XjnXf.jpg
rajos

Založený: 22 október 2014

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 11:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

rele nove veru je o dost drahsie ako pouzite. Si to super vyspekuloval Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Prejdi na: