Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

ABS
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kormi

Založený: 19 január 2009

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 3:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

SEKYC napísal:
Mě ty brzdy u fofína vyhovujou,dá se podle mě lépe dávkovat ten brzdnej účinek,když to teda srovnám s roomstrem,fabiaII tam se jen tak otřeš o pedál a posádka má hlavy až na předním skle Laughing Laughing

Naprosto souhlasím-u koncernu WV jsou brzdy mnohem citlivější,u služební Octávky mám strach brzdit jak jsem zvyklý z Fusionu - je to o zvyku-mě osobně vyhovují brzdy s delší drahou sešlápnutí -jako je to u Fusionu-
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenal8

Založený: 19 september 2008

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 10:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To není jenom u koncernu VW. I u jiných Ford jsou brzdy mnohem citlivější. Třeba Fiesta, co máme, tak má mnohem citlivější brzdy s rychlejším a razantnějším účinkem než má Fusion. Ale vše je to jenom o zvyku. Spíš je to ale tim, že je tam možná lepší posilovač a ten pedál jde sešlápnout hodně z lehka než ve Fusionu.

www.fordfans.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanFusi

Založený: 11 február 2009

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si oddychnul, že není chyba na mé straně. Již při lonské garančce jsem měl na soupisu, že auto pocitově hůř brzdí – po kontrole jsem byl ujištěn, že vše je v pořádku.
Ten pocit se mi bohužel pokaždé vrací, když mi manželka půjčí našeho starého Megane ( r.v. 1998) a já při prvním zabrzdění děkuji bohu, že jsem se připoutal. To nejsou brzdy, to je francouzský masakr a ABS rachotí i v létě za naprostého sucha. Twisted Evil
Po každém tomto zážitku, si otestuji na prázdné silnici FoFu, rozjedu na 100 km/h neutrál a plnou silou na brzdy …a nic, stojím vší silou na brzdovém pedálu a …NIC sice to zpomaluje , ale nějaké přetížení, nikde. Před týdnem jsem měl zase depresi z brzd ( ANO jel jsem opět s Mégane), tak jsem si říkal, že bych Tě neprobudil. Question Někde mám ve své RAMce informaci, že občas je nutné brzdové destičky „opálit“, prostě dát tomu trochu více zabrat, tak jsem provedl sérií prudkých zastavení ze 120km/h a najednou se to trošku začalo podobat brzdění. Na druhý den jsem ráno při jízdě do práce zapomněl na to moje „opalování desek“ a první brzdění mne velice překvapilo svou razantností, které zatím funguje do dnešního dne.
tojeha2

Založený: 07 máj 2013

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2013 9:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý den,
vlastním Ford Fusion 2002, 1.6 Duratec 16V, které má ABS. Začala svítit kontrolka poruchy ABS. Zjištěním na diagnostice bylo nefunkční čidlo ABS na předním kole strana u spolujezdce. Zajímalo by mne co vše může být příčinou svítící kontrolky chyby ABS? Diagnostika nebyla schopna určit zda je to v regulátoru, kabeláži, čidlu nebo nečistota v ozubeném kolu v náboji. Jinak když se rozjedu ABS jednou svítí , jednou nesvítí, ale jak začne ABS načítat(snímat), tak tam asi nějaký problém bude, protože když sešlápnu brzdu tak to po začátku jízdy v ABS zachrastí(už se mi stalo že stuhl i brzdový pedál, ale jen při rozjezdu po nastartování). V průběhu jízdy pak jednou kontrolka ABS svítí, jednou nesvítí je to zmatené, spíše svítí a ABS vypadá že je vyřazené. Měl jsem vytáhnuté pojistky , jen co to udělá a pak začala svítit i kontrolka poruchy motoru. Bohužel zatím jsem nezjistil kde začít hledat chybu zda v Hydraulickém regulátoru s el.řídící jednotkou(ECU), v snímači kola, v ozubení co je v náboji, nebo kabeláži . Dále pokud se vám stalo a máte zkušenost zda se vyskytují poruchy v hydraulických elektromagnetických ventilech, elektrickém vratném čerpadle(součást regulátoru ABS)? Děkuji za radu Tomáš
Návrat hore
rajos

Založený: 22 október 2014

PríspevokZaslal: St október 07, 2015 1:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenal8 napísal:
To není jenom u koncernu VW. I u jiných Ford jsou brzdy mnohem citlivější. Třeba Fiesta, co máme, tak má mnohem citlivější brzdy s rychlejším a razantnějším účinkem než má Fusion. Ale vše je to jenom o zvyku. Spíš je to ale tim, že je tam možná lepší posilovač a ten pedál jde sešlápnout hodně z lehka než ve Fusionu.

presne ako vravis, ja mam s tym skusenost u Fiesty
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: