Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Digitální měřák dojezdu - problém?

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Palivo, palivová sústava, spotreba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
H75

Založený: 10 september 2012

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2014 2:06 pm    Predmet: Digitální měřák dojezdu - problém? Odpovedať s citátom

Nazdar chlapi, dneska se mně při tankování stala zvláštní věc. Natankoval jsem asi 12 litrů benzinu. Nastartuju, odjíždím od pumpy a koukám - displej ukazuje stále stejný dojezd jako před natankováním a ručička se posunula nahoru o cca milimetr. Zkusil jsem vypnout motor a zas nastartovat, ale beze změny. Rozjel jsem se tedy zpět k pumpě, seřvat je, že jim neteče ze stojanu benzin. Na křižovatce jsem musel prudčeji zabrzdit a ukazatel náhle naskočil +120 km dojezd. Jel jsem domů a hodnota dojezdu se nesnižovala, pořád pomalu přibývala. Stalo se vám to někdy? Já vesměs dotankuju do plné a nikdy se mně nestalo, že by ručička stoupala tak pomalu. Nebo jestli je to tím, že jsem tankoval jen málo a plovák neměl takový vztlak jako při tankovaní plné? Nevím, poraďte.....a bere digitální měřák dojezdu údaje ze stejného zdroje jako ručička?
Marekskk

Založený: 31 august 2010

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2014 10:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to normalne, pri malom mnozstve sa to takto stava. Stalo sa to aj mne, tiez som najprv bol z toho mimo ale po asi 2-3 km sa to upravilo a bolo to ok. Takže nič si z toho nerob, a lepšie je vraj tankovať vždy viac ako tak malo len par litrov, vraj šetrnejšie je to, ale nezaručujem tento nazor.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fordeda

Založený: 03 apríl 2012

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2014 6:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Než začnete příště ječet na obsluhu, koukejte se na tu vrtulku v průhledítku. Ta tam není jen proto, aby to byla složitější konstrukce.
Marekskk

Založený: 31 august 2010

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2014 8:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

?no určite, bol som si istý, že som tankoval do nádrže nie mimo, takže nebol dôvod na paniku.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
H75

Založený: 10 september 2012

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2014 8:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Fordeda napísal:
Než začnete příště ječet na obsluhu, koukejte se na tu vrtulku v průhledítku. Ta tam není jen proto, aby to byla složitější konstrukce.

No jo, ale právě ta vrtulka u všech stojanů nebývá....jen skleněný průhled a z toho to nepoznáte, jestli to teče, nebo jen čurá.
Fordeda

Založený: 03 apríl 2012

PríspevokZaslal: Ut máj 27, 2014 6:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš recht, doba pokročila, všechno je digi.. A stojí to za prd velmi často.
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Palivo, palivová sústava, spotreba Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Prejdi na: