Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Pukanie vo volante

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bias

Založený: 29 september 2007

PríspevokZaslal: So február 20, 2010 10:04 pm    Predmet: Pukanie vo volante Odpovedať s citátom

V poslednej dobe sa mi stále ÄŤastejšie stáva, Ĺľe pri jazde, keÄŹ potoÄŤĂ­m volantom, tak v Ĺ?om pukne. ObÄŤas je cĂ­tiĹĄ slabĂ© klepnutie vo venci volantu. Predpokladám, Ĺľe je nieÄŤo uvoÄľnenĂ©, ale nedokážem posĂşdiĹĄ ÄŤo. Nemáte niekto podobnĂş skĂşsenosĹĄ? Toto pukanie sa objavuje nepravidelne. ZatiaÄľ som nešiel do servisu, aby som nepochodil tak, Ĺľe mi povedia, Ĺľe niÄŤ nezistili. ZatiaÄľ mi to nespĂ´sobuje Ĺľiadne problĂ©my.
bias

PríspevokZaslal: Ne apríl 11, 2010 10:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To pukanie vo volante mi nespĂ´sobovalo Ĺľiaden problĂ©m, ale jednoducho mi vadilo, takĹľe tento týždeĹ? som si dal pozrieĹĄ auto známemu, ktorĂ˝ má servis. Na riadenĂ­ vymenil nejakĂ© loĹľiská. Celá akcia ma stála 20,-€ (materiál + práca). Pukanie zatiaÄľ prestalo, som zvedavĂ˝ ÄŤi to bude OK. Zarazilo ma to, Ĺľe na 2,5 roÄŤnom aute po 35000 km odĂ­de loĹľisko na riadenĂ­ (volante). Keby tam boli vysokĂ© otáčky, tak to pochopĂ­m.
Liboro

Založený: 16 september 2008

PríspevokZaslal: Ne apríl 11, 2010 10:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď práve ono je namáhané viac axiálne (sily pôsobia v smere osi, teda nie rotáciou) pri otrasoch a podobne. No aj tak sa mi to nechce zdať, skôr si myslím, že je to ojedinelý prípad.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bias

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 7:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže výmena ložiska pomohla, ale problém nie je celkom odstránený. Ťukanie sa ozvalo, ale v oveľa menšej viere, všimol som si, že je to, keď zatočím volantom a auto sa nahne. Tlmiče to určite nie sú. Nespôsobuje to žiadne problémy, náprava a riadenie skontrolované, údajne ako nové, takže to nebudem riešiť.
kubo

Založený: 24 august 2010

PríspevokZaslal: Pi september 17, 2010 10:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bias napísal:
Takže výmena ložiska pomohla, ale problém nie je celkom odstránený. Ťukanie sa ozvalo, ale v oveľa menšej viere, všimol som si, že je to, keď zatočím volantom a auto sa nahne. Tlmiče to určite nie sú. Nespôsobuje to žiadne problémy, náprava a riadenie skontrolované, údajne ako nové, takže to nebudem riešiť.

bias mám podobný problém, mam ročník 2007, komplet servo riadenie bolo menené pred 2 mesiacmi. (skrytá vada po havárii) vtedy tiež vo volante pukalo. teraz ked je nove riadenie za cca 1000E tak to zacalo robit zas. v tiahlej zákrute nie, ale napriklad pri prechode kruhovym objazdom kde rychlo menis smer krutenia volantu to jemne puka. kvapaliny mam dost ale neviem co to je...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Prejdi na: